top of page
AOWD
balangıç-seviye.jpg

PADI Advanced Open Water Diver ileri eğitimin en keyifli kurslarından birisidir. Open Water kursunun bitirir bitirmez bu kursa katılabilirsiniz. 5 dalışlık ve 2,5 gün süren bir programdır.

Seçim sizin; Derin ve Navigasyon dalışı zorunlu olup, diğer 3 dalışı eğitmeninizle beraber istekleriniz doğrultusunda belirlersiniz.

Bunlar:

ve benzeri dalışlar olabilir.

Kursun teorik kısmında ise PADI Advanced eğitim kitabının yapacağınız dalışlarla ilgili bölümlerini okumuş olmanız gerekmektedir.

Advanced.webp

Advanced Open Water Diver Kursu

Rescue
balangıç-seviye.jpg
Rescue.webp

Rescue Diver Kursu

Su altında ve dalış ortamında problemleri önleme yeteneğini geliştiren ve bir dalış kazasında gerekecek özel becerileri kazandıran bir kurstur. Rescue Diver Kursu: Akademik ve pratik eğitimler olarak ikiye ayrılabilir. 3 günlük yoğun bir programla tamamlanabilir.

Kimler katılabilir?

Open Water Diver ve EFR sertifikasına sahip ve en az 15 yaşında olan herkes katılabilir. Geçerli bir EFR sertifikasına sahip olmayan öğrencilerin Rescue Kursu bitmeden önce EFR kursunu da tamamlamaları gerekmektedir.

EFR
balangıç-seviye.jpg

İlkyardım, kalp masajı ve suni tenefüs gibi temel becerilerden, teorik ve pratik derslerden oluşan bu kursu dalıcı ya da dalıcı olmayan herkes katılabilir. PADI Rescue ve Dive Master kurslarına katılabilmek için EFR Ilk Yardım kursunu son 24 ay içinde başarıyla tamamlamış olmak gerekmektedir. 

EFR.webp
EFR-Logo-Black-Text.png

Emergency First Response (EFR)Kursu

MaceraDalıcısı
balangıç-seviye.jpg
Macera.webp

Macera Dalıcısı Kursu

PADI Open Water kursunuzu tamamladıktan sonra hemen katılabileceğiniz bir kurs... Eğitmeninizle birlikte scuba yetkinliğinizi ve kendinize güveninizi arttıracağınız bu kurs esnasında, tüplü dalışın size sunduğu sayısız değişik olanaktan bazılarıyla tanışmış olacaksınız.

PADI Macera Dalıcısı sertifikasyonuna hak kazanmak için 1,5 gününüzü ayıracak ve 3 adet Macera Dalışı yapacaksınız (Sidemount, Batık, Su altı fotografçılığı vb). PADI Advanced Open Water kursunun bir alt programı olan PADI Macera Dalıcısı kursu, özellikle Advanced  kursu tamamlamaya vakti olmayan dalıcılar için çok uygun bir seçenek sunmaktadır.

Bu çalışmanızı kredilendirebilirsiniz ! Yani, yapacağınız her bir macera dalışı, ilgili PADI Uzmanlık eğitimlerinin ilk dalışı olarak kredilendirilebilir. Eğer daha önce bir Uzmanlık eğitimi aldıysanız da, bunun bir macera dalışı olarak kredilendirilip kredilendirilemeyeceğini eğitmeninize danışın.

PADI  Open Water  Diver seviyesindeki 14 yaş üstü dalıcılar  PADI Macera Dalıcısı programına katılabilirler. Bu programda yapacağınız 3 macera dalışının hangileri olacağına eğitmeninizle birlikte siz karar vereceksiniz. Şu ana kadarki dalış tecrübenizde, en çok hoşlandığınız ya da en çok ilerletmek istediğiniz alanlar hangileri ise ona uygun macera dalışları seçebilirsiniz: su altı fotografçılığı mı, mükemmel yüzerlik mi, sidemount mu? 

balangıç-seviye.jpg
MasterScuba.webp

Master Scuba Diver Programı

Açıklama:
Tüplü dalışta eğer profesyonelliğe adım atmayı planlamıyorsanız, ulaşabileceğiniz en üst kademe olan Master Scuba Diver (MSD) seviyesini hedeflemelisiniz. Master Scuba Diver brövesi sahibi olarak, dünyada en üst düzeyde saygı gören elit dalıcılar grubunun bir üyesi olacaksınız. Bu bröve, yaptığınız dalışlardan elde ettiğiniz tecrübenin yanısıra almış olduğunuz ileri seviye eğitimlerin de bir göstergesi olacaktır. Dünyada bu bröveyi almaya hak kazanmış dalıcıların oranı yüzde 2’den azdır. MSD brövenizi gösterdiğinizde insanlar, değişik dalış ortamlarında hatırı sayılır adetlerde dalış yaptığınızı ve anlatacak çok enteresan dalış hikayeleriniz olduğunu bir çırpıda anlayacaklar ve etkileneceklerdir. 

12 yaşından büyük (Türkiye’de 14 yaşından büyük) her dalıcı MSD seviyesini hedeflemelidir! 

Master Scuba Diver yolculuğu PADI Open Water Diver sertifikası , ardından PADI Advanced Open Water Diver ve PADI Rescue Diver sertifikalarını almanızla başlar. Bunlara ilave olarak 5 adet PADI Uzmanlık sertifikası almalı ve en az 50 kayıtlı dalış yapmış olmanız gerekir. Bu şartlar yerine geldiğinde direkt olarak PADI’ye ya da Nautilus Dalış Merkezine başvurarak Master Scuba Diver brövenizi alabilirsiniz. MSD seviyesi için ayrıca bir kursa katılmanıza gerek yoktur. 

Master Scuba Diver yolculuğunuza nasıl başlayabileceğinizi konuşmak için bizi hemen arayabilirsiniz. 
 
Akademik:

Master Scuba Diver seviyesine ulaşmak için ayrıca bir kursa katılmanıza gerek yoktur. Yukarıda belirttiğimiz temel PADI kurslarını ve 5 adet uzmanlığınızı aldıktan sonra tek yapmanız gereken bize haber vermek.

MasterScuba
bottom of page