top of page
balangıç-seviye.jpg
gece2.jpg

​Gece Dalışı (3 Dalış)

Açıklama:
Gecenin karanlığında suyun altında olmanın hem esrarengiz hem de heyecan verici bir tarafı vardır. Bir dalış noktasına gündüz koşullarında defalarca dalmış olsanız bile, gecenin karanlığında ortamın dalış fenerinizin ışığı altında nasıl farklı hisler yaşattığını deneyimleyeceksiniz. Hava kararınca gündüz dolaşan canlılar yuvalarına çekilecek ve gece canlıları ortaya çıkacaktır. Eğer bu etkileyici dönüşüme tanık olmak ve dalış heyecanını bir üst seviyeye taşımak istiyorsanız PADI Gece Dalışı kursuna katılmalısınız. 12 yaşından büyük ve PADI (Junior) Open Water sertifikasına sahip kişiler bu kursa katılabilirler.
Akademik:
Gece dalışı size fenerinizin aydınlattığı yere odaklanmayı, yüzerliğinizi hissiyatınızı kullanarak sağlamayı, dalış eşinize yakın bulunmayı ve sürekli etkileşim içinde olmayı ve gündüz dalışlarında kaçırdığınız bir çok detayı yakalama şansını sağlayacaktır. Bu kursta yapacağınız üç adet dalışta şunları öğreneceksiniz: dalış fenerlerini ve diğer ışık kaynaklarını kullanmayı ve gece koşullarında grubunuzdaki dalıcılar ve dalış eşinizle haberleşmeyi, suya giriş ve sudan çıkış teknikleri ve su altında yön bulmayı ve gece koşullarında su altı canlılarının nasıl farklılıklar gösterdiğini göreceksiniz.
Eğitim kredisi kazanın! Eğer ileride Advanced Open Water kursuna katılmayı planlıyorsanız, Gece Dalışı Uzmanlık Kursunun ilk dalışını AOWD kursunun bir dalışı olarak nasıl kredilendirileceğini eğitmeninize danışınız.

Ekipman:
Standart Scuba ekipmanına ilave olarak bir (ana) dalış fenerine ve tercihen bir yedek fenere ihtiyacınız olacak. Eğitmeniniz size gece dalışında faydalanabileceğiniz diğer ekipmanlar konusunda yardımcı olacaktır. Örneğin, güneş battıktan sonra ortam sıcaklığı gündüz ortamına göre biraz daha düşük olacağı için belki de daha fazla ısıl koruma sağlayan bir önlem almanız gerekebilir.

Gece
bottom of page