top of page
balangıç-seviye.jpg
side2.jpg

Side Mount (4 Dalış)

Açıklama:
Su altını keşfedebilmek için dalış tüpünü sırtınızda taşımak zorunda değilsiniz. Bir çok dalıcı, dalış tüplerini yanlarında taşıyarak dalmanın keyfini yaşamakta. Sidemount dalışı size daha serbest hareket imkanı ve daha iyi yüzerlik sağlamaktadır. Ayrıca, suya girmeden önce ve sudan çıktıktan sonra ağır bir dalış tüpünü sırtınızda taşımak zorunda kalmıyorsunuz: suya girip, tüpleri suyun üstünde yanlarınıza tutturmanız yeterli oluyor. Kulağa hoş geliyor, değil mi? Bir de, dalışınızı tek dalış tüpü yerine iki tüple yaptığınızı göz önüne alınca havanız azaldığı için dalışınızı kısa kesmek zorunda kalmıyorsunuz ve daha uzun dalışların keyfini yaşayabiliyorsunuz. Eğer PADI Open Water dalıcısı iseniz ve 15 yaşından büyükseniz PADI Sidemount eğitimine katılabilirsiniz.
Akademik:
Bu kursta, Sidemount dalışın avantajları hakkında bilgi sahibi olurken, bir adet sığ su ve üç adet açık su (open water) dalışı yaparak şunları da öğreneceksiniz:

  • Sidemount ekipmanını hazırlamayı ve kuşanmayı,

  • Mükemmel bir yüzerliğe sahip olmak için ağırlıklarınızın ve ekipmanınızın ince ayarını nasıl yapacağınızı,

  • Eğer iki tüple dalış yapıyorsanız, tüpler arasında nasıl geçiş yapacağınızı,

  • Olabilecek potansiyel problemleri nasıl çözebileceğinizi öğreneceksiniz.

Eğitim kredisi kazanın! Eğer ileride Advanced Open Water kursuna katılmayı planlıyorsanız, Sidemount Uzmanlık Kursunun ilk dalışını AOWD kursunun bir dalışı olarak nasıl kredilendirileceğini eğitmeninize danışınız.
Ekipman:
Kendi maske, şnorkel, palet ve dalış elbisenizi kullanabilirsiniz. Eğitmeniniz size diğer gerekli ekipmanı temin edecek ve eğer ileride kendi Sidemount ekipmanınıza sahip olmayı planlıyorsanız, size doğru ekipman seçimi konusunda yardımcı olacaktır.

Side
bottom of page