top of page
DSD
balangıç-seviye.jpg
Yüzme Havuzunda Scuba Eğitimi

Keşif Dalışı (DSD)

Tüplü dalış yapmayı denemek istiyorsanız, ancak bir sertifikasyon kursu almaya hazır değilseniz ya da buna ayıracak 3-4 gün vaktiniz yoksa, PADI Discover Scuba Diving (DSD) tam size uygun bir seçenektir.

İsterseniz yarım gününüzü ayırarak tek bir dalış yapabilirsiniz. İsterseniz de bir tam gününüzü ayırarak 2 dalış yapabilirsiniz. Standart Deneme dalışından farklı olarak ikinci dalışınızda kontrol tamamen sizde olarak, eğitmeninizin birebir gözetiminde 12 metre derinliğe kadar inebilirsiniz. PADI DSD programının sonunda alacağınız resmi sertifika ile 12 ay içinde bize tekrar uğrayıp PADI Open Water eğitimine devam edebilirsiniz. DSD programı esnasında yapmış olduğunuz dalış(lar) PADI Open Water eğitiminde kredilendirileceği için hem süre hem fiyat olarak avantajınız olacaktır.

Bununla ilgili detay bilgi için bizimle irtibata geçiniz: 0 533 962 53 75.

PADI Discover Scuba Diving programı su altı dünyasını keşfetmek için gerekenlere hızlı ve kolay bir giriş niteliğindedir. PADI Discover Scuba Diving deneyimine kaydolmak için en az 14 yaşında olmalısınız. Tüplü dalış ile ilgili önceden deneyim gerekmez, ancak makul fiziksel sağlıkta olmanız gerekir. Denemeye hazır mısın?

Daha fazla bilgi almak isterseniz Sıkça Sorulan Sorular'a göz atabilirsiniz. Eğer arzu ederseniz buraya tıklayarak tamamen ücretsiz PADI Elearning eğitimine erişip sualtını keşfetmeye başlayabilirsiniz. Keşif Dalışına dair birçok temel bilgiyi burada bulabilirsiniz.

OWD
balangıç-seviye.jpg

Open Water kursu, akademik eğitim, sığ su eğitimi ve açık deniz eğitimi olmak üzere 3 bölüme ayrılmıştır. Akademik eğitim, kitap, video ve ders anlatımlarıyla emniyetli ve zevkli bir dalış için bilmeniz gereken temel prensipleri içerir. Eğitimin teorik kısmı öğrendiklerinizi pekiştirmenizi amaçlayan bir sınavla tamamlanmış olur. Sığ su eğitimi, havuz ya da havuz koşullarına uyabilen herhangi bir yerde yapılabilir. Dalışın temel becerileri öğretilir ve öğrenci tarafından uygulanır. 5 bölümden oluşan sığ su eğitimi teorik eğitimle de desteklenir. Açık deniz dalışları, bilgi ve beceri geliştirme eğitimlerinde öğrendiklerinizi gerçek dalış ortamlarında uygulamanızı sağlar. Bu eğitim dahilinde 4 açık su dalışı yapacaksınız. Sizin ilerleme hızınıza bağlı olarak eğitmeniniz sığ su ve açık su dalışlarından bazılarını PADI standartları kapsamında birleştirerek normalde 4 gün süren bu eğitimi 3 günde tamamlamanıza imkan tanıyabilir. Dünya çapında tanınan bu sertifika ile herhangi başka kalifiye dalıcıyla beraber (eğitmenin doğru veya dolaylı gözetimi olmaksızın) dalış malzemesi kiralayabilir ve 18 metreye kadar sportif dalışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca ileri seviyedeki eğitimlere katılmanıza olanak vermektedir.Eğer bu kursu tamamlamak için yeterli zamanınız olmadığını düşünüyorsanız, PADI Scuba Diver kursunu da bir alternatif olarak değerlendirebilirsiniz.

Kimler katılabilir?

14 yaşını doldurmuş ve ciddi bir sağlık problemi olmayan herkesin katılabileceği bir programdır. 15 yaşına kadar Junior Open Water Diver, 15 yaşın üzerinde Open Water Diver sertifikası alabilirsiniz. Her iki sertifikanın da programı aynıdır.

PADI Open Water kursuyla ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz Sıkça Sorulan Sorular'a göz atabilirsiniz. 

OWD.webp

Open Water Diver Kursu

ScubaDiver
balangıç-seviye.jpg
Dalgıçlar dalış için hazırlanıyor

Scuba Diver Kursu

PADI Scuba Diver kursu, PADI Open Water kursunu tamamlamaya vakti olmayan ama yine de sertifikalı bir dalgıç olmak isteyen kişiler için ideal bir ara çözümdür. Bu sertifikayı aldıktan sonra kısa bir tamamlama eğitimiyle Open Water Diver sertifikası sahibi olabilirsiniz. Sadece 2 günde tamamlayabileceğiniz PADI Scuba Diver kursu bitiminde şunlara hak kazanmış olacaksınız:

  • Bir PADI eğitmeninin direkt gözetimi altında 12 metreye kadar dalış yapabilirsiniz

  • Limitleriniz dahilinde kalmak koşuluyla grup dalışlarına katılabilirsiniz.

  • PADI Open Water kursunu ve ilgili uzmanlık kurslarına katılarak Scuba eğitiminize devam edebilirsiniz.

Kimler katılabilir?
14 yaşını doldurmuş ve ciddi bir sağlık problemi olmayan herkesin katılabileceği bir programdır. 15 yaşına kadar Junior Scuba Diver, 15 yaşın üzerinde Scuba Diver sertifikası alabilirsiniz. Her iki sertifikanın da programı aynıdır. Bu programlara katılabilmek için herhangi bir ön tecrübe sahibi olmanız gerekmez ama bu programa katılmadan önce PADI Keşif Dalışı (DSD)'nı deneyerek başlayabilirsiniz.

PADI Scuba Diver kursu aşağıdaki 3 bölümden oluşur:

  • Bilgi geliştirme  - scuba dalışının temel prensiplerini öğreneceksiniz. Bu kursta Open Water kurs kitabını kullanıyor olacaksınız ama 5 bölüm değil sadece ilk 3 bölümü okumanız gerekiyor.

  • Temel Scuba becerilerini öğreneceğiniz 3 sığ su dalışı yapacaksınız (Open Water kursunda 5 sığ su dalışı vardır).

  • Öğrendiğiniz becerileri uygulama fırsatı bulacağınız 2 adet açık su dalışı yapacaksınız (Open Water kursundaki 4 dalışın ilk 2 tanesini yapacaksınız).

bottom of page