top of page

PADI WOMENS DIVE DAY

2015 yılından bu yana, dünyada 183 ülkede yaklaşık 4000 PADI Kadın Dalış Günü etkinliği düzenlendi.


Dalıcıların yeni mercan resifleri dikmek, kumsal ve su altı temizliği yapmak için bir araya geldiği bu etkinliklerde meme kanseriyle mücadele, kadın sığınma evleri gibi hedefler için bağışlar toplandı.


Yıllar içinde, PADI Kadın Dalış Günü, sadece kadınları değil, herkesi bir araya getiren dünya çapında bir kutlamaya dönüştü. Bugün, tüm cinsiyetlerden, yaşlardan, ırklardan, dinlerden ve yeteneklerden farklıların su altı dünyasını güvenli ve emin bir şekilde keşfetmesini ve korumasını teşvik eden küresel bir topluluğu teşkil ediyor.

Bunu yaparken, PADI ailesi binlerce yaşamı değiştirdi, dalış topluluğunu genişletti ve su altı dünyasını herkes için daha erişilebilir hale getirdi.


Birçoğumuzun geçen yıl bu etkinliği maalesef yüz yüze değil dijital olarak kutlamış olmamıza rağmen, birbirimizle ve okyanusla olan bağlantılarımıza dikkat çekip güçlendirebildiğimizden şüphemiz yok. Dünyanın dört bir yanından çeşitli kişiler, PADI'nin sosyal kanallarında 24 saat boyunca PADI Kadın Dalış Günü gönderilerine, videolarına ve hikayelerine odaklandı. Dünyanın dört bir yanındaki birçok dalış merkezi, bilgilendirici web seminerleri, ilham verici hikayeler ve eğlenceli mutlu saatler ile kendi çevrimiçi etkinliklerine de ev sahipliği yaptı. Dünyanın bazı bölgelerinde - Suudi Arabistan'dan Meksika'ya, İspanya'ya ve ötesine - yerel düzenlemeleri ve güvenlik yönergelerini izleyen yüz yüze etkinlikler olduğunu görmek de harikaydı. Bu küresel kutlamaya katılan herkese teşekkür ederiz!


2021 yılında 7.sini kutlayacağımız bu önemli gün, her geçen yıl biraz daha büyüyerek dünyamızdaki tüm dalıcıları kucaklayacak bir küresel etkinlik haline dönüşüyor. Takvimlerinize not alın ve arkadaşlarınızı 17 Temmuz 2021'de su altı dünyasını korumak için size katılmaya davet edin.
Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page