top of page
balangıç-seviye.jpg
AramaKurtarma

Arama Kurtarma (4 Dalış)

Açıklama:
Bazen tekneden, iskeleden hatta scuba dalışı esnasında insanlar bazen birşeyleri kazayla suya düşürebilir. Eğer bugüne kadar herhangi birşeyinizi suya düşürüp kaybettiyseniz PADI Arama Kurtarma Uzmanlık kursu tam size göre... Kaybolan cisimleri su altında hızlı ve etkin bir şekilde aramanın ve bulmanın bazı teknikleri vardır. Benzer şekilde küçük ya da büyük cisimleri güvenli bir şekilde yüzeye çıkartmanın da etkili teknikleri vardır. Arama Kurtarma sizi biraz zorlayabilir ama çok eğlenceli ve faydalı olacağını garanti edebiliriz. PADI (Junior) Advanced Open Water dalıcıları - 12 yaşın üzerinde olmak kaydıyla - PADI Arama Kurtarma Kursuna katılabilirler. Ayrıca, PADI (Junior) Open Water dalıcıları, eğer Sualtı Navigasyoncusu uzmanlığına da sahiplerse, bu kursa katılabilirler.
Akademik:
Bu kursta, başarılı bir Arama Kurtarma operasyonuna başlamadan önce ilk yapmanız gereken şeyin doğru bilgi toplamak, gerekecek kaynakları bir araya getirmek ve dikkatli bir planlama yapmak olduğunu öğreneceksiniz. Bu kursta yapacağınız dört dalış esnasında: pusula kullanarak ve doğal navigasyon tekniklerini kullanarak değişik arama metodlarını öğrenecek; kaybolan küçük ve büyük cisimleri bu metodları kullaranak bulacak; büyük ya da ağır cisimleri yüzeye çıkartmak için kaldırma balonu kullanacaksınız.
Eğitim kredisi kazanın! Eğer ileride Advanced Open Water kursuna katılmayı planlıyorsanız, Arama Kurtarma Dalışı Uzmanlık Kursunun ilk dalışını AOWD kursunun bir dalışı olarak nasıl kredilendirileceğini eğitmeninize danışınız.

Ekipman:
Standart Scuba ekipmanınıza ilave olarak pusula ve sualtı yazı tahtası kullanacaksınız. Eğitmeniniz, arama operasyonlarınızda işinize yarayacak başka ekipmanların kullanımı konusunda da size yol gösterecektir (dalış feneri, yüzey işaretleme şamandras, ip, makara vb).

AramaKurtarma
bottom of page