top of page
balangıç-seviye.jpg
Debris.jpg

Sualtı Temizlik Dalışı

(1 Dalış)

Açıklama:

Her dalışınızda deniz temizliğine bir katkıda bulunmak isteyip de nereden başlayacağınızı mı bilemiyorsunuz. Çevre duyarlılığına sahip sorumlu bir kişi olarak Sualtı Temizliği Dalışı Uzmanlığı kursuna katılıp gerekli bilgi ve becerileri öğrenebilirsiniz. Sualtı Temizlik Etüdünün nasıl yapılacağını bir PADI profesyoneli eşliğinde deneyimleyecek ve yapacağınız dalışta yaptığınız temizliğin yerel dalış noktaları için nasıl bir fark yarattığına şahit olacaksınız. 

PADI Open Water Diver sertifikasına sahip olan herkes bu uzmanlık kursuna katılabilir. 
 


Akademik:
Eğitmeninizle yapacağınız sınıf çalışması bu kursun ilk adımı olacak. Bu teorik çalışmada:
•    Sualtı atıkları, verdikleri zararlar, atıkların nerelerden geldiği ve dalıcıların bu problemin çözümünde nasıl bir rol oynayacaklarını, 
•    Sualtı Temizlik Dalışı Etüdünün nasıl yapılacağını, ne sıklıkta tekrarlanması gerektiğini, hangi noktalarda yapılacağını, profilleri ve kullanacağınız ekipmanlarla ilgili bilgileri öğreneceksiniz. 
•    Ayrıca, yaptığınız etüdün nasıl bir işe yarayacağını ve sualtından çıkarttığınız atıkların 5 kolay adımda nasıl raporlanacağını,
•    Küresel çapta faaliyet gösteren Project AWARE hareketine nasıl dahil olacağınızı da öğreneceksiniz. 
Yapacağınız bir adet Açık su dalışında Sualtı Temizlik Dalışı (Dive Against Debris®) Etüdü yapacak ve topladığınız atıkları tartıp, ayrıştıracak ve sonra Project AWARE sitesine raporlayacaksınız. 
Eğitim Kredisi Kazanın! Yapacağınız bu uzmanlık dalışını Advanced Open Water kursunda bir dalış kredisi olarak değerlendirebilirsiniz. Detaylar için eğitmeninizle irtibata geçebilirsiniz.

 

Debris
bottom of page