top of page
balangıç-seviye.jpg
derin2.jpg

Derin Dalış (4 Dalış)

Açıklama:
Derinlere inmenin çekiciliği... Birçok tecrübeli dalıcının kabul edeceği gibi, derinlere dalmak insanı heyecanlandıran ve hatta biraz da esrarengiz bir deneyim sunmaktadır. Bazen 18 metrenin altında bulunan bir batık, bazen bir duvar dalışında karşınıza çıkan bir dev sünger, derinlerdeki anforalar ya da ancak belli derinliklerde karşılaşabileceğiniz enteresan canlılar... Gerekçeniz ne olursa olsun, 40 metre derinliğe kadar güvenli bir şekilde dalabilmeniz için PADI Derin Dalış uzmanlık kursunu almalısınız. 15 yaşından büyük ve PADI Macera Dalıcısı (ya da üstü) sertifikasına sahip kişiler bu kursa katılabilirler.

Akademik:
Bu kursa ilk önce derin dalışı niçin arzuladığınızı tartışarak ve şahsi derinlik limitlerinizi bilmenin ne kadar önemli olduğunu öğrenerek başlayacaksınız. Eğitmeninizle birlikte yapacağınız dört dalışta şunları öğreneceksiniz: Derin dalışta kullanılan özel ekipmanlar, derin dalış planlaması, dalış eşinizle etkileşim ve yüzerlik kontrolü. Ayrıca, havanızı doğru şekilde idare etmek, narkozla başa çıkma teknikleri ve güvenlik prosedürlerini de detaylı şekilde öğreneceksiniz.
Eğitim kredisi kazanın! Eğer ileride Advanced Open Water kursuna katılmayı planlıyorsanız, Derin Dalış Uzmanlık Kursunun ilk dalışını AOWD kursunun bir dalışı olarak nasıl kredilendirileceğini eğitmeninize danışınız.

Ekipman:
Standart Scuba ekipmanına ilave olarak bir dalış bilgisayarına ihtiyacınız olacak. Bir dalış feneri ve su altı yazı tahtası kullanmanızı da tavsiye ederiz. Eğitmeniniz size derin dalışta faydalanabileceğiniz diğer ekipmanlar konusunda yardımcı olacaktır.

Derin
bottom of page