top of page
balangıç-seviye.jpg
Adaptif2.jpg

Adaptif Teknikler

Açıklama:
Fiziksel ya da zihinsel sınırlamaları olan bireylerle çalışırken nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda farkındalık seviyesini arttırmak isteyen bir PADI profesyoneli misiniz? PADI profesyonellerinin uzun yıllardır, engelli dalıcılarla başarıyla çalışma geçmişi bulunmaktadır. PADI'nin dalıcı eğitimine yaklaşımı her zaman için 100% kapsayıcı olmuştur: Bir kursa katılmanın ön şartlarını yerine getiren herkes o kursa katılabilir. PADI Adaptif Teknikler Uzmanlık Kursu, PADI profesyonellerinin aldığı mevcut eğitim temeli üzerine bir katman daha ekler: öğrenci odaklı yaklaşım ile öğrenciye özel şekilde eğitim tekniklerini uyarlamayı öğrenmek... Son 24 ay içinde EFR Birincil ve İkincil İlk yardım kursunu tamamlamış PADI Dive Master ve PADI Master Freediver'lar bu kursa katılabilirler.
Akademik:
PADI Adaptif Teknikler Uzmanlık kursu değişik seviyelerdeki öğrenci kabiliyetlerini gözönüne alarak, dalışlar veya dalış eğitimleri sırasında fiziksel ya da zihinsel engeli olan öğrenci/dalıcının özel şartlarına uygun teknikler kullanmayı öğretir. Bu kurs PADI profesyonellerine şu konularda yardımcı olacaktır: herhangi bir engeli olan dalıcı ya da serbest dalıcının şartlarına özel olarak özel teknikler kullanılması gerektiğinin farkına varması, bu kişiler dalarken ya da PADI kursu alırken bu tekniklerin kullanılması, öğrencilerin aldıkları kursun performans gerekliliklerini kendi özel şartları dahilinde yerine getirebilmeleri için onlara yol göstermesi ve bu öğrencilerin yaptıkları aktivitelerde başarılı olmaları için doğru şekilde motive edilmelerini öğrenirler...
Bu kurs teorik bilgi geliştirme bölümü, iki adet sığ suda beceri geliştirme seansı ve iki adet açık su seansından oluşur. Ayrıca, bu kursun bir bölümü ise fiziksel ya da zihinsel engeli olan dalış eşinin özel ihtiyaçlarını karşılayabilmek isteyen dalıcıları da PADI Adaptif Destek Dalıcısı olarak sertifikalandırılmalarını sağlar.

AdaptifTeknikler
bottom of page