top of page
balangıç-seviye.jpg
Full.JPG

Tam Yüz Maske (3 Dalış)

Açıklama:
Tam yüz maske kullanımı, soğuk sularda ısıl koruma sağlaması, göz ve burunu kirli ortamlardan koruması ve dalış esnasında sesli iletişim sağlaması açısından özellikle sanayi dalgıçları tarafından tercih edilmektedir. Kamu güvenliği dalgıcı olmak, bilimsel araştırma dalışları yapmak ya da çok soğuk sularda dalacaksanız Tam Yüz Maske kullanmayı öğrenmek tam size göre... Tam Yüz Maske burundan nefes alıp vermeye imkan tanıdığı için, standart scuba ekipmanı kullanımında güçlük yaşayanların da çok işine yaramakta. Tam yüz maske kullanımı çok değişik bir dalış deneyimi yaşattığı için, sadece bu sebepten dolayı bile bir kez denemeye değer. 12 yaşından büyük PADI Open Water sertifikası sahipleri bu kursa katılabilirler.
Akademik:
Tam Yüz Maskelerin bir çok değişik modeli bulunmaktadır. Bu kursta değişik maske tipleri ve özelliklerine aşina olacaksınız. Daha sonra da dalış öncesi maskenizi nasıl hazırlayacağınızı, dalışı nasıl yapacağınızı ve tam yüz maskenin bakımını nasıl yapacağınızı öğreneceksiniz. Maskenin kullanımına alışmak için önce bir adet sığ su dalışı yapacaksınız. Daha sonra açık suda yapacağınız iki adet dalışta ise: maskeyi dalış öncesi hazırlama, kontrol etme, su altında gerekli ayarlamaları yapmak, maskeye su girmesi durumunda suyu nasıl tahliye edeceğinizi öğrenmek, havam bitti alıştırması yapmak ve alternatif hava kaynağına geçmek gibi pratik becerileri çalışacaksınız.
Eğitim Kredisi Kazanın! Eğer ileride Advanced Open Water eğitimi almayı planlıyorsanız, Tam Yüz Maske uzmanlık kursunun ilk dalışının AOWD kursunun macera dalışlarından biri olarak nasıl kredilendireceğinizi eğitmeninizden öğrenebilirsiniz.

Ekipman:
Standart Scuba ekipmanına ilave olarak, yüzünüze tam olarak uyan ve bir regülatörle uyumlu çalışan bir Tam Yüz Maskesine ihtiyacınız olacak. Ayrıca bir yedek hava kaynağını bulundurmanız da gerekecek. Gerekli olabilecek başka ekipmanlar konusunda Eğitmeniniz size yol gösterecektir.

Full
bottom of page