top of page
balangıç-seviye.jpg
Dry.jpg

Kuru Elbise (3 Dalış)

Açıklama:
Dalış sırasında üşümek istemiyor musunuz? Kışın da dalışlar yapabilmek mi istiyorsunuz? O zaman kuru elbise ile dalmayı deneyin. Kuru elbise çok soğuk sularda bile sizi sıcak ve kuru tutacak şekilde bir izolasyon sağlar. Dünyanın birçok soğuk bölgesinde ya da dalış ortamının çok daha enteresan olduğu kış aylarında çok güzel dalışlar yapmak mümkündür. Bir Kuru Elbise dalıcısı olarak, normalde konforlu dalışlar yapmanın zor olduğu bu koşullarda rahatça dalarak limitlerinizi genişletebilirsiniz. 10 yaşında büyük ve PADI (Junior) Open Water sertifikasına sahip kişiler bu kursa katılabilirler.

Akademik:
Bu kursta ilk yapacağınız şey hangi kuru elbise modelinin ve içine giyeceğiniz koruyucu içliklerin sizin için en uygunu olduğunu öğrenmek olacak. Sonra kuru elbisenizin bakımını nasıl yapacağının üzerinden geçeceksiniz. Yapacağınız bir sığ su alıştırma dalışı ve iki açık su dalışı esnasında şunları öğreneceksiniz: kuru elbiseyi asgari yardım alarak kuşanma ve çıkartma yöntemleri, kuru elbiseyle yüzerlik kontrolünüzün nasıl yapılacağı ve kuru elbiseye özel güvenlik prosedürleri...
Eğitim kredisi kazanın! Eğer ileride Advanced Open Water kursuna katılmayı planlıyorsanız, Kuru Elbise Uzmanlık Kursunun ilk dalışını AOWD kursunun bir dalışı olarak nasıl kredilendirileceğini eğitmeninize danışınız.

Ekipman:
Doğal olarak bir kuru elbiseye ihtiyacınız olacak. Eğitmeniniz size kuru elbiseyle güvenli ve rahat dalışlar yapabilmeniz için gerekebilecek diğer ekipmanlar konusunda yol gösterecektir. Örneğin, kuru elbise size ilave pozitif yüzerlik sağlayacağı için farklı bir ağırlık sistemine geçmenizi önerebilir.

Kuru
bottom of page