top of page
Deneme Dalışı.webp

Hayat boyu unutamayacağınız bir deneyim yaşayın...

Merhaba ,

 

Su altının büyülü dünyası ile tanışmaya karar vermenizden dolayı sizi yürekten kutluyoruz. Bu deneyimin hayatınızı nasıl pozitif yönde değiştireceğini bizzat yaşayacaksınız. 

 

Daha önce dalış yapmadıysanız ve ilk kez deneyecekseniz, size iki alternatif sunabiliriz:

 

1) Deneme Dalışı yapabilirsiniz. Bu deneyimde, bir eğitmen eşliğinde maksimum 5 metre derinliğe kadar dalacak ve su altında yaklaşık 20 dakika kadar zaman geçireceksiniz. Hiçbir şey yapmanıza gerek kalmayacak; tüm hazırlıklar, kontrol ve idare eğitmeninizde olacak. Sizin tek yapmanız gereken şey sualtındaki bu keyifli gezintinin tadını çıkartmak. Su altına inmeden önce size yaklaşık 15-20 dakikalık kısa bir brifing vereceğiz ve sonrasında dalacaksınız.

 

2) PADI Discover Scuba Diving (DSD) programına katılabilirsiniz. Yukarıdaki deneme dalışından farklı olarak bu programda 2 dalış yapacaksınız. Birinci dalışınız yine 5 metreye kadar bir eğitmen eşliğinde olacak, ama bu sefer eğitmeniniz size sualtında bazı becerilerin nasıl yapılacağını öğretecek ve sualtında kontrolün bir kısmı sizde olacak. İkinci dalışta ise yine eğitmeninizle birlikte 12 metreye kadar dalabileceksiniz. Her iki dalışınız da yaklaşık 30-35 dakika kadar sürecektir. PADI DSD programının sonunda size bir de geçici sertifika vereceğiz. Bu sertifika size kendi başınıza dalış yapma yetkisi vermeyecek ama 1 yıl içinde bizimle PADI Open Water eğitimine (dünyada en çok kabul gören eğitimdir) katılırsanız, önemli avantajlarınız olacaktır:  DSD programında yaptığınız 2 dalış ve PADI DSD için ödemiş olduğunuz ücretin önemli bir bölümü PADI Open Water eğitiminiz kapsamında kredilendirilecektir. Yani normalde 4 gün süren Open Water eğitimini 3 günde bitirebilecek ve daha düşük bir ücret ödeyeceksiniz.

 

Yukarıdaki uygulamalardan hangisine katılacağınızdan bağımsız olarak, günlük programımız şu şekilde olacaktır:

 

Her sabah saat 09:00’da Kaş limanındaki dalış teknemizde buluşuyoruz ve 09:30’da ilk dalış noktasına hareket ediyoruz. (Buluşma Lokasyonumuz). Birinci noktada ilk dalışlarımızı yaptıktan sonra ikinci noktaya hareket ediyoruz. Eğer Deneme dalışı yapıyorsanız, dalışınızı şartların uygunluğuna göre ya ilk noktada ya da ikinci noktada yapabilirsiniz. Eğer PADI DSD programına katıldıysanız, her iki noktada da dalış yapacaksınız. Hangi noktalara gideceğimizi, hava durumu ve diğer şartlara göre o sabah belirliyoruz ama Kaş’ın hepsi birbirinden güzel 20’yi aşkın dalış noktasından hangilerine gidersek gidelim çok keyif alacaksınız. Dalışlar bitince de saat 14:00 – 15:00 gibi Kaş’a geri dönmüş oluyoruz.

 

Eğer yanınızda dalış yapmayacak eş-dost-refakatçileriniz varsa, onlar da tekne gezisine katılabilirler. Gittiğimiz noktalarda yüzebilir ya da  şnorkel yapabilirler. Bunun ücreti kişi başı 200 TL’dir. (7 yaşından küçük çocuklar ücretsizdir).

 

Teknede öğle yemeği vermiyoruz ama Ali Kaptanımızın meşhur çayı ve meyve, bisküvi gibi ikramlarımız oluyor.

 

Tercih tabii ki sizin, ama bizim tavsiyemiz PADI DSD programına katılmanız ve ilki 5, ikincisi 12 metre derinliğe kadar 2 dalış yaparak bu deneyimden maksimum keyfi elde etmeniz olacaktır. Özellikle 12 metreye yapacağınız ikinci dalışta daha çok deniz canlısı görme ve etkileşimde bulunma şansınız olacak. Ayrıca PADI DSD programının fiyata dahil olan bir de dijital bir elearning sunumu var. Dalmadan önce bu kısa sunumu ve içindeki videoları izleyerek hem kendinizi yapacağınız dalışlara daha da hazır hissedeceksiniz, hem de ileride alacağınız PADI Open Water eğitiminin ilk bölümünü tamamlamış olacaksınız.  

 

Bu link’e tıklayarak PADI DSD programı ile ilgili eLearning programına kendinizi kaydedebilirsiniz. Kayıt işlemi esnasında bazı bilgiler girmeniz istenecektir; hatırlatmak isteriz ki, eğer sağlık beyan formundaki sorulara “Evet” cevabı verirseniz dalış yapabilmeniz için sizden bir doktor raporu getirmeniz istenecektir.

 

Fiyatlarımız ise şöyle:

1) Deneme Dalışı:1000 TL / dalış

2) PADI DSD Programı: 1750TL /2 dalış (eLearning paketi ve sertifikasyon ücreti dahil)

 

Rezervasyonunuzu kesinleştirebilmemiz için dalış yapmak istediğiniz tarihe karar verdikten sonra bize şu bilgileri iletmenizi rica ediyoruz:

-       Tüm katılımcıların ad, soyad, tc kimlik no, doğum tarihi ve email adresleri

 

Umarız bu bilgiler faydalı olmuştur. Eğer ilave sorularınız olursa lütfen bizi aramaktan çekinmeyin. Bu arada sizden önce dalış deneyimi yaşayanların tecrübelerini kendi ağızlarından dinlemek için buraya tıklayabilirsiniz ya da Google sayfamızı veya Trip Advisor sayfamızı ziyaret ederek bizimle ilgili yapılan yorumları görebilirsiniz. 

 

İyi günler dileriz.

 

Deniz

Whatsapp: 05339625375

NautilusLogoHorizantalWhite.png

Nautilus Dive Center 

PADI 5 Star IDC Resort # S-23311

TSSF Yetkili Dalış Merkezi #679

Andifli Mah Liman Cad No:50  Kaş- Antalya 07580 Türkiye

Mob: +905339625375

www.nautilusdivingkas.com

info@nautilusdivingkas.com

  • Instagram
  • Facebook
  • YouTube
  • Twitter
  • GoogleMaps
bottom of page