top of page

Günlük Dalış Turları Sıkça Sorulan Sorular

Hergün dalış yapıyor musunuz?

Evet, yılın 365 günü dalış yapmaktayız. Ancak Kasım-Mart ayları arasında sadece talep olursa dalış yaptığımız için dalış yapmayı planladığınız tarihten en az birkaç gün önce bizi haberdar etmenizi rica ediyoruz.

Kaş'da dalış yapmak için en uygun mevsim hangisi?

Kaş yılın 300 günü güneş alan bir iklim kuşağında olduğu için fırtınalı günler haricinde dalış yapılabiliyor. Hava sıcaklığı 10 derece (Şubat ayında) ile 40 derece (Ağustos ayında) değişiklik göstermekte. Ama dalış açısından daha önemli olan su sıcaklığı ise Şubat ayında 14 derece ile Ağustos ayında 30 derece arasında değişiklik göstermekte. Haziran-Ağustos aylarında hava ve su sıcaklığı mükemmel olmakla birlikte yaz ayları Kaş'ın en yoğun sezonu olduğu için biraz kalabalık olabilmekte. O yüzden bize göre Kaş'da dalış yapmak için en ideal zamanlar Mayıs ve Eylül-Ekim ayları - hem sular sıcak oluyor, hem hava bunaltıcı derecede sıcak olmuyor, hem de Kaş yaz aylarına göre daha sakin olduğu için daha keyifli zaman geçirebiliyorsunuz.

Kış aylarında üşür müyüm?

Soğuk su koşullarında koruma sağlayan 5 ve 7mm'lik dalış elbiselerini giyerek üşüme riskini azaltabilirsiniz. Teknemizde sıcak duş imkanı ve rüzgara karşı kapalı alanlarımız olduğu için dalış sonrasında üşümezsiniz. Ancak yine de kış aylarında gelirken yanınızda sıcak giysiler, bere vs bulundurmanızda fayda var.

Hangi dalış noktalarına gidiyorsunuz? Istediğim dalış noktasına gidebilir miyiz?

Her dalışımızı farklı bir dalış noktasında yapmaya gayret gösteriyoruz, böylece misafirlerimiz bizimle geçirdikleri süre boyunca değişik dalış tecrübelerine sahip olmakta. Hangi dalış noktasına gideceğimizi belirleyen hava durumu, dalış ortamı vb birkaç faktör olduğu için her çıkışımızda nereye gidileceğinin nihai kararını teknemizin kaptanı vermektedir.

Dalışa hangi saatte çıkılıyor?

Her sabah 09:00'da teknemizde buluşuyoruz ve 09:30'da limandan ayrılıyoruz. Birinci dalış noktasında dalışlarımızı bitirdikten sonra, dalış noktasını değiştirip ikinci dalışlarımızı yapıyoruz. Saat 14:00 gibi Kaş'a dönüyoruz. Öğleden sonra çıkışımızı Deneme Dalışlarına ayırdık. Siz sertifikalı dalıcılarımıza sabah saatlerinde Kaş’ın en popular dalış noktalarında 2 farklı noktada dalış yapma imkanı sunuyoruz.

Öğlen yemeği veriyor musunuz?

Malesef öğle yemeği servisimiz yok. Ama dalış sonrası için birçok ikramımız oluyor. Tabii ki Nautilus'un dillere destan Rize Çayı (kaptanımızın Laz olmasıyla ilintili olarak :) her daim taze olarak beğeninize sunulmakta...

Ekipman kiralamam mümkün mü?

Tabii ki... Dalış elbisesi, BCD, regulatör, maske, palet, snorkel , dalış bilgisayarı, pusula, fener, sualtı fotograf makinası kiralamanız mümkün. Tüp ve ağırlık standart olarak dalış fiyatına dahildir.

Dalış fiyatına neler dahil?

Tekne ile 2 dalış, rehberlik, tüp ve ağırlık dalış fiyatına dahildir. İlave ekipman kiralanması, Nitrox tüp, ekstradır. Çay ve snack ikramlarımız da ücretsizdir.

Birden fazla gün dalış yapacağım, çoklu dalış paketi alabilir miyim?

Tabii ki alabilirsiniz. 3 gün ve 5 günlük dalış paketlerimizden birini tercih edebilirsiniz.

Kalacak yer konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Misafirlerimizin yıllar içinde konaklayıp da memnun kaldığı otel ve pansiyonlar arasından sizin tercihinize uygun bir yer bulmak konusunda yardımcı olmamızı isterseniz bize haber vermeniz yeterli. Ancak Kaş'ta konaklama imkanları kısıtlı olduğu için fiyatlar sezon içinde çok farklılık gösterdiğini belirtmek isteriz.

Tek başıma dalış yapabilir miyim?

Hayır. Güvenli Dalış Kuralları gereği hiçbir dalıcı kendi başına dalış yapamaz. Kendi dalış sertifika ve tecrübe seviyenizdeki dalıcılarla ve dalış grubunuz bir Nautilus dalış liderinin rehberliğindeyken dalış yapabilirsiniz.

Ben dalış yapacağım ama eşim/arkadaşım dalmayacak; onlar da tekneyle gelebilir mi?

Tabii ki gelebilirler. Siz dalışınızı yaparken onlar yüzebilir, güneşlenebilirler ya da snorkel yapabilirler. Dalış yapmayacak olan misafirlerimizden de bir ücret alıyoruz. Covid-19 tedbirleri kapsamında teknemizin yolcu taşıma kapasitesi 16’ya düşürdüğümüz için, önceliği dalış yapacak misafirlerimize vermemiz gerektiği için dalış yapmayacak olan misafirleri kabul edemeyeceğimiz durumlar olabilmektedir.

Eşim/arkadaşım Nautilus'da kurs alıyor. Ben normal dalış yapabilir miyim?

Tabii ki yapabilirsiniz.

Eşim/arkadaşım Nautilus'da kurs alıyor, ben de yanlarında dalabilir miyim?

Bazı durumlarda bu mümkün olabilir. Lütfen bunu bir Nautilus Dalış Eğitmenine danışın.

Dalış brövem var ama yanımda değil, ne yapabilirim?

Bizimle yapacağınız ilk dalıştan önce sertifika seviyenizden mutlaka emin olmamız gerekiyor. Eğer plastik bröve kartınız yanınızda değilse, PADI ve TSSF dahil birçok dalış eğitim organizasyonu size sertifikanızın elektronik bir versiyonunu vermiş olacaktır. Ya da internetten PADI ya da TSSF sitelerine girip brövenizi kontrol edebiliriz.

Dalış gruplarını nasıl oluşturuyorsunuz?

Dalış gruplarını sertifika ve tecrübe seviyelerine göre oluşturuyoruz. Genelde bir Nautilus rehberi önderliğinde 4-6 kişilik gruplarda dalış yapıyorsunuz. Her dalış grubu kendi seviye limitlerinde (derinlik vs) dalış yapmaktadır.

İleri seviyede bir brövem var, başlangıç seviyesindeki dalıcılarla aynı grupta mı dalacağım?

Hayır. Dalıştan maksimum kayfi elde edebilmeniz için sizi kendi sertifika seviyenizde ve benzer tecrübedeki dalıcılarla daldırıyoruz.

Nitrox ile dalabilir miyim?

Elbette... Ancak bize en az bir gün öncesinden bu isteğinizi bildirmeniz gerekiyor. Ayrıca Nitrox uzmanlığınız da olması lazım. Eğer Nitrox kullanmak istiyorsanız ama henüz uzmanlık sertifikanız yoksa ekibimizden herhangi birine haber verirseniz, hemen Nitrox uzmanlık kursunuzu verebiliriz.

Grup indiriminiz var mı?

10 kişi ve üzerindeki dalış grupları için özel paket fiyatlarımız var. Bununla ilgili bizden detaylı güncel bilgiyi alabilirsiniz: 0 533 962 5375 ya da info@nautilusdivingkas.com.

Gece Dalışı Yapabilir miyim?

Evet. Gece dalışlarını belli bir takvime göre değil, gelen talebe göre organize ediyoruz. Minimum 5 dalıcı ile gece dalışına çıkıyoruz. Eğer gece dalışı yapmak istiyorsanız Nautilus ekibine bu talebinizi iletiniz. Gece dalışı için (mevsime bağlı olarak) hava kararmadan yaklaşık 1 saat önce limanda teknemizde buluşuyoruz ve hava karardıktan sonra dalışa başlıyoruz. Dalış feneriniz varsa kullanabilirsiniz, yoksa biz temin ediyoruz.

bottom of page