top of page

Deneme Dalışı Sıkça Sorulan Sorular

Hangi saatte gelmem lazım?

Hergün sabah saat 9:00'da teknemiz Nautilus'ta buluşuyoruz.

Rezervasyon gerekiyor mu?

Evet gerekiyor. Sadece siz gelmeden önce ekipmanızı hazırlayabilmemiz için birkaç saat öncesinden haberimiz olması gerekiyor.  veya 0 533 962 5375'den bize ulaşabilirsiniz.

Ne kadar sürecek?

Sualtında geçireceğiniz süre yaklaşık 20 dakika olacak. Ancak brifing ve hazırlık aşamaları da dahil yaklaşık 3 saatlik bir geziye çıkmış olacaksınız.

Vaktim yok!

Bu bir mazeret değil. Ayırmanız gereken süre sadece 3 saat. Kaş 'da herkes sıcaktan kavrulurken siz sualtının sessiz ve ferah dünyasında unutulmaz anlar yaşayacaksınız.

Yanımda ne getireceğim?

Mayonuz, havlunuz ve kişisel eşyalarınız dışında hiçbir şey getirmenize gerek yok. Gereken tüm ekipmanı biz temin edeceğiz. Dilerseniz yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda da getirebilirsiniz.

Arkadaşlarımla beraber gelmek istiyorum ama onlar dalmayacak!

Tabii ki gelebilirler. Siz dalışınızı yaparken onlar yüzebilir, güneşlenebilirler ya da şnorkel yapabilirler. Dalış yapmayacak olan misafirlerimizden de bir ücret alıyoruz. 

Kendi başıma mı dalacağım?

Dalışınızı başından sonuna kadar deneyimli bir Eğitmenimizle birebir birlikte yapacaksınız. Sualtında geçirdiğiniz her an Eğitmeniniz hemen yanıbaşınızda bulunacak. Eğitmeniniz size su altındaki temel haberleşme işaretlerini de öğreteceği için, aşağıda konuşamasanız bile eğitmeninizle gayet güzel haberleşebildiğinizi farkedince çok şaşıracaksınız.

Ne kadar derine dalacağım?

TSSF'nin kurallarına göre Deneme/Tanıtım dalışlarında maksimum derinlik 5 metre ile sınırlandırılmıştır. Zaten Kaş'ın mavi sularının en büyük özelliği, çok derinlere gitmeden sualtının her türlü güzelliğini size sunmasıdır.

Dalış güvenli bir spor mu?

Tabii ki... Nautilus'un deneyimli Eğitmen ekibi 1997'den beri binlerce kişiye deneme dalışı yaptırarak su altının büyüleyici dünyasıyla tanıştırdı. Tüm dalış faaliyetlerimiz, Turkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF)'nin denetimi ve kuralları altında yapılmaktadır.

Çok iyi yüzme bilmem gerekiyor mu?

Hayır, hiçbir şey yapmanız gerekmeyecek. Dalışın her anında yanınızda bulunacak olan dalış lideriniz, giyeceğiniz SCUBA ekipmanınıza kumanda ederek sizin su altında rahatça nefes almanızı ve hareket etmenizi sağlayacaktır.

Daha önce deneme dalışı yapmıştım, tekrar yapabilir miyim?

Daha iyi. Gelin bu sefer Kaş'da Nautilus farkıyla bu eşsiz deneyimi yaşayın. Size garanti ediyoruz ki, güvenli ve eğlenceli bir dalış yapmanın ne demek olduğunu daha net anlayacaksınız.

Fotoğrafım çekilecek mi?

Evet, arzu ederseniz su altında yaşayacağınız bu deneyimi kare kare fotoğraflıyoruz ve hatta kısa bir video filminizi de çekiyoruz. Tatil dönüşü bu eşşiz maceranızı sevdiklerinizle paylaşabiliyorsunuz...

Herkes dalış yapabilir mi?

Ciddi bir sağlık problemi olmayan ve 14 yaşını bitirmiş herkes, kaç yaşında olursa olsun dalış yapabilir. Burada önemli olan biyolojik yaşınız değil, kendinizi hissettiğiniz yaştır...

Deneme dalışını yaptım, şimdi ne olacak?

Size bir sertifika vereceğiz. Sonra isterseniz 4 günlük bir eğitime katılarak sertifikalı dalgıç olup Dünya’nın her yerinde keyfinizce dalabileceksiniz.

bottom of page