top of page

Open Water Diver Kursu – Gold Paket

Dalışa başlamaya ve PADI Open Water Diver eğitimini Nautilus’ta almaya karar verdiniz. Sizi bu doğru kararınızdan ötürü tebrik ediyoruz.


PADI Open Water Diver Kursunun dalış kariyerinizde sadece ilk adım olacağını ve bundan sonra ileri seviye eğitimlere devam edip dalış hobinizi bir tutkuya çevireceğinizi garanti ediyoruz.


Peki sizi Open Water kursunun ötesinde neler bekliyor? Öncelikle biraz tecrübe dalışı yapmanız lazım. Eskilerin dediği gibi ‘’Deniz sertifika dinlemez!’’ – her dalışınızın güvenli ve konforlu geçmesi için kursta öğrendiklerinizi pratikte uygulamaya alışmanız lazım.

Bir sonraki adım ise Advanced Open Water kursu. Bu kursu tamamladığınızda önünüzde yepyeni ufuklar açılacak. Artık 18 metreyle sınırlı kalmayacaksınız, derinlik limitiniz 30 metreye çıkacak. Birçok yeni bilgi ve becerilere kavuşacak ve artık daha kontrollü, bilgili ve tecrübeli bir dalıcı olma yolunda ilerleyeceksiniz.

Daha sonrasında Rescue Diver olmayı hedefleyeceksiniz. Çünkü artık sadece kendinizin değil, birlikte dalış yaptığınız sevdiklerinizin, dostlarınızın da güvenliğinden sorumlu hissedeceksiniz.

Bu süreç boyunca önünüzde başka pencereler de açılacak. Farkedeceksiniz ki, dalışın bazı yönleri diğerlerine göre daha çok ilginizi çekiyor. PADI’nin sunduğu çok sayıda Uzmanlık eğitimlerinden bir ya da birkaç tanesine katılıp o konuda Uzmanlık Brövesi sahibi olacaksınız.


İşte bu noktada size bir hatırlatma yapmamıza izin verin: Dalış konusunda ‘’çok iyiyim!’’ diyebilmeniz ve diğer insanların bunu farkedebilmesi için gelmeniz gereken bir seviye var – Master Scuba Diver


Master Scuba Diver seviyesi dalışın ‘’Kara kuşağı’’ yani gelinebilecek en üst nokta olarak anılmaktadır. Belki henüz erken olduğunu düşünebilirsiniz ama sizi temin ederiz ki, şimdiden bu tepe noktayı hedefleyerek başlamalısınız dalış kariyerinize.


Bu hedefe kısa sürede ulaşmanıza derhal katkıda bulunacak bir program oluşturduk sizin için: PADI Open Water Diver – GOLD Paket. Dalış eğitiminize bu şekilde başlarsanız vakit kaybetmeden Dalışın En Üst noktası olan Master Scuba Diver seviyesine süratle ulaşırken, bir yandan da hangi uzmanlıkların sizi daha çok cezbettiğini görme şansını bulacaksınız.


Gold Paket’te Standart Open Water Kursu içeriğine ilave olarak:

- 1 ilave dalış daha yapıp pratik becerilerinizi biraz daha arttıracak VE

- Aşağıdaki uzmanlıklardan birisine sahip olacaksınız:

  • Nitrox Uzmanlığı : Zengileştirilmiş hava ile dalış yapma yetkisine sahip olacağınız bu uzmanlık brövesi, özellikle Nitrox kullanımının standart olarak uygulandığı birçok yurtdışı dalış noktasında çok işinize yarayacak.

  • Mükemmel Yüzerlik Uzmanlığı : Alacağınız bu uzmanlık bundan sonraki dalış hayatınızda çok daha güvenli, konforlu ve çevreye saygılı dalışlar yapmanızı sağlayacak tüm bilgi ve becerilere kavuşmanızı sağlayacak.

  • Project Aware Uzmanlığı : Gözümüzün önünde bozulan deniz eko sistemi için çok önemli bir adım atmış olacaksınız. Çevre’nin korunması için atacağınız bu küçük adımın ne denli büyük bir etki yaratacağını farkedeceksiniz.

  • Dive Against Debris Uzmanlığı : Su altı ortamını kirletip çevreye büyük zarar veren çöp ve atıklarla nasıl başa çıkılacağını öğrenecek ve kişisel olarak bir fark yaratacaksınız.

- Ayrıca:

  • Yukarıdaki uzmanlıklardan birine sahip olduğunuzda bir üst seviye eğitim olan Advanced Open Water kursunuz için kredi kazanmış olacaksınız. Eğer Advanced OW eğitiminizi Nautilus’da alacak olursanız hem o kurstan indirimli faydalanabileceksiniz; hem de kursunuzu 5 yerine 4 dalışta tamamlayabileceksiniz.

  • Open Water Diver brövesine ilave olarak bir tane de uzmanlık brövesi sahibi olacak ve sportif dalışın en üst noktası olan Master Scuba Diver mertebesi için de önemli bir adım atmış olacaksınız.


Standart OWD kursu ile OWD Gold Paket arasındaki fiyat farkının da aslında önemli bir fark olmadığını söylememiz lazım. Gold pakete dahil olan ekstraların teker teker maliyetlerini alıp standart kurs fiyatına eklediğinizde Gold Paket fiyatının çok cazip olduğunu hemen farkedeceksiniz. Örneğin, Gold Pakette Mükemmel Yüzerlik uzmanlığını seçerseniz, hem standart kurstaki 4 dalışa ilave olarak, ekstra ücret ödemeden 1 dalış daha yapmış hem de Mükemmel Yüzerlik uzmanlığını daha düşük maliyetle almış olacaksınız. Hem de daha kursunuz biter bitmez, tüm dalış hayatınızda daha güvenli ve konforlu dalışlar yapmanızı sağlayacak ilave bir beceriye kavuşacaksınız.


Open Water Gold Paket eğitimine kaydınızı yaptırmak için hemen bizi arayın:

0 533 962 5375.Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page