Deneme Dalışı Sıkça Sorulan Sorular

Hangi saatte gelmem lazım?

Hergün saat 09:30'da sabah dalışı ve 14:30'da öğleden sonra dalışı için teknemizde buluşuyoruz. Hangisine isterseniz katılabilirsiniz, hatta eğer isterseniz ikisine de gelebilirsiniz.

Rezervasyon gerekiyor mu?

Evet gerekiyor. Ama büyük bir formalite yok - sadece siz gelmeden önce ekipmanızı hazırlayabilmemiz için birkaç saat öncesinden haberimiz olması gerekiyor. nautilusdiving@hotmail.com veya 0 533 962 5375'den bize ulaşabilirsiniz.

Ne kadar sürecek?

Sualtında geçireceğiniz süre yaklaşık 20 dakika olacak. Ancak brifing ve hazırlık aşamaları da dahil yaklaşık 3 saatlik bir geziye çıkmış olacaksınız.

Vaktim yok!

Bu bir mazeret degil. Ayırmanız gereken sure sadece 3 saat. Kas'da herkes sıcaktan kavrulurken siz su altının sessiz ve ferah dünyasında unutulmaz anlar yaşayacaksınız.

Yanımda ne getireceğim?

Mayonuz ve havlunuz dışında hiçbir şey getirmenize gerek yok. Gereken tüm ekipmanı biz temin edeceğiz.

Arkadaşlarımla beraber gelmek istiyorum ama onlar dalmayacak!

Tabii ki onlar da gelebilir. Siz dalışınızı yaparken onlar da Kaş'ın mavi sularının ve muhteşem güneşinin tadını çıkartırlar. Ancak, nadiren de olsa, kalabalık günlerde teknemizin kapasitesi dolmuş olursa önceliği dalıcılara vermek zorunda kalabiliriz; o yüzden gelmeden önce bizimle irtibata geçmenizi rica ediyoruz.

Kendi başıma mı dalacağım?

Dalışınızı başından sonuna kadar deneyimli bir Eğitmenimizle birebir birlikte yapacaksınız. Su altında geçirdiginiz her an Eğitmeniniz hemen yanıbaşınızda bulunacak. Eğitmeniniz size su altındaki temel haberleşme işaretlerini de öğreteceği için, aşağıda konuşamasanız bile eğitmeninizle gayet güzel haberleşebildiğinizi farkedince çok şaşıracaksınız.

Ne kadar derine dalacağım?

TSSF'nin kurallarına göre Deneme/Tanıtım dalışlarında maksimum derinlik 5 metre ile sınırlandırılmıştır. Zaten Kaş'ın mavi sularının en büyük özelliği, çok derinlere gitmeden sualtının her türlü güzelliğini size sunmasıdır.

Dalış güvenli bir spor mu?

Tabii ki... Nautilus'un deneyimli Eğitmen ekibi 1997'den beri binlerce kişiye deneme dalışı yaptırarak su altının büyüleyici dünyasıyla tanıştırdı. Tüm dalış faaliyetlerimiz, Turkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF)'nin denetimi ve kuralları altında yapılmaktadır.

Çok iyi yüzme bilmem gerekiyor mu?

Hayır, hiçbir şey yapmanız gerekmeyecek. Dalışın her anında yanınızda bulunacak olan dalış lideriniz, giyeceğiniz SCUBA ekipmanınıza kumanda ederek sizin su altında rahatça nefes almanızı ve hareket etmenizi sağlayacaktır.

Daha önce deneme dalışı yapmıştım, tekrar yapabilir miyim?

Daha iyi. Gelin bu sefer Kaş'da Nautilus farkıyla bu eşsiz deneyimi yaşayın. Size garanti ediyoruz ki, güvenli ve eğlenceli bir dalış yapmanın ne demek olduğunu daha net anlayacaksınız.

Fotografım çekilecek mi?

Evet arzu ederseniz su altında yaşayacağınız bu deneyimi kare kare fotograflıyoruz ve hatta kısa bir video filminizi de çekiyoruz. Tatil dönüşü bu eşşiz maceranızı sevdiklerinizle paylaşabiliyorsunuz...

Herkes dalış yapabilir mi?

Ciddi bir sağlık problemi olmayan ve 14 yaşını bitirmiş herkes, kaç yaşında olursa olsun dalış yapabilir. Burada önemli olan biyolojik yaşınız degil, kendinizi hissettiğiniz yaştır...

Deneme dalışını yaptım, şimdi ne olacak?

Size bir sertifika vereceğiz. Sonra isterseniz 4 günlük bir eğitime katılarak sertifikalı dalgıç olup dunyanın her yerinde keyfinizce dalabileceksiniz.

Bizi Takip Edin

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube
  • Danışman Sosyal Simge Trip
  • Twitter
  • Pinterest
  • LinkedIn Sosyal Simge
WhasAppIcon.png

Copyright© 2020 Nautilus Diving

Adres : NAUTILUS S Dalış Teknesi

Kaş Limanı - Liman Cad No:50 Kaş - ANTALYA

Tel : +90 (242) 836 28 18

GSM : +90 (533) 962 53 75

Email : nautilusdiving@hotmail.com