Nitrox (Opsiyonel 2 Dalış)

PADI'nin sunduğu en popüler uzmanlık kursudur. Zenginleştirilmiş hava (Nitrox) ile dalış yaptığınızda, özellikle tekrarlamalı dalışlarda daha az azota maruz kalacağınız için daha fazla dip zamanına sahip olacak ve daha az yorgunluk hissedeceksiniz.

Açıklama:
Nitrox kursu, PADI'nin en çok rağbet gören uzmanlık kursudur. Sizce niçin? Çünkü zengileştirilmiş hava / nitrox ile daldığınızda ve özellikle gün içinde ardarda birden çok dalış yapıyorsanız daha uzun dekompresyonsuz dip zamanına sahip olmanızı sağlayacaktır. Eğer aşağıda daha uzun süreler kalıp, aradaki bekleme sürelerini kısaltmak fikri kulağınıza hoş geliyorsa, hemen PADI Nitrox kursuna yazılın. 12 yaşından büyük ve PADI (Junior) Open Water sertifikasına sahip kişiler bu kursa katılabilir.
Akademik:
İçinde normalden daha yüksek oranda Oksijen (ve tabii ki daha düşük Azot) olan bir ''zenginleştirilmiş'' hava ile dalmanın size niçin daha uzun dip süreleri vereceğini ve nitrox dalışlarında kullanılan ekipmanlarla ilgili detaylı bilgileri öğreneceksiniz. Kursun pratik kısmında ve opsiyonel olan 2 dalışta ise oksijen yüklenme limitlerinizi yönetmeyi, tüpünüzün içindeki havanın oksijen yüzdesini bizzat ölçmeyi, bilgisayarınızı kullanmakta olduğunuz nitrox yüzdesine göre ayarlamayı öğreneceksiniz.
Ekipman:
Günümüzde çoğu ekipman ve dalış bilgisayarları Nitrox ile kullanılabilir. Ancak eğitmeniniz size ekipmanınızın Nitrox ile uyumlu olup olmadığını, nitrox uyumlu ekipman üreticilerinin tavsiyelerini vs açıklayacaktır. Ancak unutmamalısınız ki, Nitrox'ta kullanılan dalış tüplerinin oksijen güvenlik standartlarına uygun olması ve münhasır olarak Nitrox'da kullanılması gerekir. Oksijen analiz cihazı ve Nitrox tüplerinin üzerine yapıştırılan özel etiketleri de görme ve kullanma fırsatınız olacak.

Bizi Takip Edin

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube
  • Danışman Sosyal Simge Trip
  • Twitter
  • Pinterest
  • LinkedIn Sosyal Simge
WhasAppIcon.png

Copyright© 2020 Nautilus Diving

Adres : NAUTILUS-S Dalış Teknesi

Kaş Limanı - Liman Cad No:50 Kaş - ANTALYA

Tel : +90 (242) 836 28 18

GSM : +90 (533) 962 53 75

Email : nautilusdiving@hotmail.com