Batık Dalışı (4 Dalış)

Gemi, uçak ve hatta tank batıkları su altı canlıları için bir yuva oluşturur. Bu kursta batıklara yapacağınız dalışlarda kullanacağınız etkin ve güvenli tekniklerle tanışacaksınız.

Açıklama:
İster doğal nedenlerle batmış, ister yapay resif oluşturmak için bilerek batırılmış olsun, su altında karşılaşacağınız tüm batıklar geçmişe açılan bir pencere sunar... Gemiler, uçaklar, arabalar hatta tankları su altında ziyaret etmek ve orayı kendine yaşam alanı olarak seçmiş su altı canlılarıyla karşılaşmak son derece ilginçtir. Her batık dalışında, daha önce kimsenin farketmemiş olduğu yepyeni ipuçları bulma ihtimali çok heyecan vericidir. PADI'nin en popüler uzmanlık kurslarının başında gelen Batık Dalışı Uzmanlık kursuna 15 yaşından büyük ve PADI Macera Dalıcısı ya da daha üst sertifikaya sahip herkes katılabilir.
Akademik:
Batıkları birkaç değişik grupta kategorize edebiliriz. Bazı batıklar tarihi ya da kültürel değerleri yüzünden koruma altında olabilir. Bu kursta öğreneceğiniz ilk şey batıklara nasıl zarar vermeden bunları ziyaret edebileceğiniz ve araştırmalar yapabileceğinizdir. Batık Dalışı kursunda gerçekleştireceğiniz dört dalışta şunları deneyimleyeceksiniz: Batık üzerinde yön bulma ve keşif çalışmalarını etkin ve güvenli bir şekilde yapmanın teknikleri, batığın harita ya da krokisinin çıkartılması, batığın içine girerken kullanılacak ip döşeme ve makara kullanım teknikleri, batığa ve batık çevresini kendine yaşam alanı olarak seçmiş olan canlılara zarar vermemek ve dipten kum kaldırarak görüşü bozmamak için doğru yüzerlik tekniklerini öğreneceksiniz.
Eğitim kredisi kazanın! Eğer ileride Advanced Open Water kursuna katılmayı planlıyorsanız, Batık Dalışı Uzmanlık Kursunun ilk dalışını AOWD kursunun bir dalışı olarak nasıl kredilendirileceğini eğitmeninize danışınız.
Ekipman:
Standart Scuba ekimanın yanısıra batığın içinde kullanmak üzere bir dalış feneri, not almak ve dalış eşinizle haberleşmek için bir su altı yazı tahtası, yön bulmanıza yardımcı olacak bir pusula ve güvenlik için ip ve makaraya ihtiyacınız olacak. Eğitmeniniz size başka ne tür ilave ekipmanlar kullanabileceğiniz konusunda yol gösterecektir.

Bizi Takip Edin

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube
  • Danışman Sosyal Simge Trip
  • Twitter
  • Pinterest
  • LinkedIn Sosyal Simge
WhasAppIcon.png

Copyright© 2020 Nautilus Diving

Adres : NAUTILUS-S Dalış Teknesi

Kaş Limanı - Liman Cad No:50 Kaş - ANTALYA

Tel : +90 (242) 836 28 18

GSM : +90 (533) 962 53 75

Email : nautilusdiving@hotmail.com